Ar ko sākt? Šķiet, tas ir visbiežāk atskanošais jautājums, ne tikai iesācēju vidū. Redziet, nav nemaz tik vienkārši atbildēt, jo nav divu, vienādu gadījumu, nav divu vienādu veicamo darbiņu un nav divu, vienādu lietotāju – kas der man, nederēs jums un otrādi.
Šajā sadaļā, es mēģināšu jums pastāstīt, ne tik daudz par to “kā”, bet vairāk par to, kas lācītim vēderā.
Ir redzēti lietotāji, kuri savilkuši no interneta neskaitāmus plaginus, mēģina kaut ko darīt, bet atduras pret savu dzelžu iespējām, robiem zināšanās, kuras nepieciešamas vēl pirms šo plaginu apguves, utt. Internetā ir milzum daudz pamācību, visiem līmeņiem, visādās valodās, problēma ir ne tur. Problēma ir faktā, ka lietotāji nepazīst programmu, ar kuru grib strādāt. Nekauniniet mani par to, ka es šeit lietošu anglicismus, datorslengu un citas dīvainības! Tas tādēļ, ka ar jums, iesācēji, jūsu photoshop runās angļu valodā un jums būs jāsaprot, ko tas jums saka.

Līkop?

Adobe Photoshop CS apraksts un tehniskās prasības

Patreiz aktuālā Creative Cloud 2015 versija iepazīšanās nolūkos atrodama Adobe mājas vietnē – Creative Cloud 2015
“Adobe Photoshop family” produktu klāstā ietilpst vesala grupa produktu.Nedaudz par katru:

Adobe Photoshop CS Extended

Visi jaunākie un advancētākie foto rediģēšanas un kompozicionālie rīki, kā arī – rīku pakete, darbam ar 3D un animēto (motion) kontentu.

Adobe Photoshop CS5

Darbam ar jaudīgiem foto retušēšanas, transformācijas rīkiem, kā arī – tiem, kuriem patīk gleznot ne uz audekla.

Adobe Photoshop Lightroom® 3

Tā sauktā – must have jeb – nepieciešamā minimums, darbam ar vizuālajiem failiem. Noformēšana, rediģēšanas pamatrīki un rīki kolāžu veidošanai.
Radīta pro un amatieriem – fotogrāfiem.

Photoshop Elements 10

Amatieriem un neprofesionāļiem radīta programmiņa, ar kuras palīdzību veikt pirmās nepieciešamības korekcijas vizuālajos failos.
Ideāli piemērota ģimenes foto arhivatoriem un foto entuziastiem.
Perfekta izvēle fotogrāfiem, printēto darbu dizaineriem.
Perfekta izvēle video veidotājiem, mēdijiem, web dizaineriem.

Izmēģinājuma versija

Lejuplādējama bez maksas turpat Adobe mājas vietnē. Nepieciešama tikai vienkārša reģistrācija, kas neuzliek nekādus pienākumus. Darbosies apaļu mēnesi. Pēc tam nāksies vai nu iegādāties šo programmu, vai arī atvadīties no Photoshop CS5